clock  SEČ |  UTC | 1 z 159 přihlášených závodníků online
Nejsi přihlášen, můžeš se PŘIHLÁSIT nebo ZAREGISTROVAT | English English
Xmas Cup 2013 Xmas Cup 2013 Xmas Cup 2013 Xmas Cup 2013 Xmas Cup 2013 Xmas Cup 2013 Xmas Cup 2013

Novinky

03.01.2014
Článek na SoaringCafe.com o této soutěži.
Celý článek »

31.12.2013
Máme vítěze!
Celkové finální výsledky »

Hall of Fame:
Our Donors

We appreciate DONATE support from these pilots:
Season 2013/14:
Erwin de Bruin (EDB), Jon Holland (123), Winfried Deppe (WD), Tomasz Zwolinski (TZ2), Sönke Neumann (SN) and Miloš "Cadfael" Koch (MK).

Vánoční pohár 2013 › Návod/pomoc s IGC souborama

Pro bodování v této soutěži budeme přijímat pouze IGC soubory vytvořené přímo z Condora. Jiné metody, jako je upload FTR souboru na condor-club.eu a pak zpětné stažení IGC souboru není dovoleno! Takto vytvořené IGC soubory jsou neplatné Condor IGC soubory.

1. Co je to IGC soubor?

IGC (International Gliding Commission) je standardní formát souborů, které zahrnují všechny informace během úkolu/tasku (trasy, výška, rychlost, poloha…).

2. Je to důležité - nahrát soubor IGC mého letu?

Ano! Penalizace za neodeslané IGC - 0 bodů za task. Za opakované neodeslání IGC (2x neodoslané IGC): vyloučení ze soutěže. Více se dozvíte v pravidlech.

3. Jak mohu vytvořit IGC soubor v Condoru?

Poté, co jste skončil svůj let, uvidíte menu (viz video) - klikněte na ANALYSE FLIGHT. Nyní klikněte na IGC EXPORT a uložte soubor IGC kliknutím na tlačítko OK. Název souboru je jen na vás (dobrý nápad je ukládat ve formátu: Soutěž-VašeCN-DenČíslo). IGC soubor bude uložen ve složce \Condor\FlightTracks\vase.igc.

Get the Flash Player to see this player.

4. Kde a jak mohu uploadovat IGC soubor?

Přejděte na domovskou stránku webu a klikněte na odkaz na Přihlásit. Na levé straně přejděte do menu Poslat IGC, klikněte na tlačítko Hledat/zvolit soubory a zvolte IGC soubor na vašem lokálním harddisku. IGC soubor najdete většinou ve složce \Condor\FlightTracks\vase.igc.
Poznámka: uživatelé OS Windows Vista/7 mohou IGC soubor najít ve adresáři "Virtual Store" - tedy místní cesta: \Users\Username\AppData\Local\VirtualStore\Program Files\Condor\FlightTracks. Pak nahrajete soubor IGC na webserver kliknutím na tlačítko Odeslat IGC.

Get the Flash Player to see this player.

5. Zapomněl jsem vytvořit IGC soubour po úkolu (tasku), co mám dělat?

V adresáři \Condor\FlightTracks\ je soubor s názvem LastTrack.ftr. Můžete nahrát tento soubor do Condoru - otevřít Condor, v levém menu zvolte FLIGHTANALYSIS a zvolíte načítat LastTrack.ftr. Pak uložte soubor IGC podle návodu (bod š). Ale pamatujte, najdete pouze poslední FTR soubor. Pri každém novém startu tasku Condor vytvoři nový LastTrack.ftr.